SSS - Sıkça Sorulan Sorular

Kartuş filtrelemesinin bağlanması

Hortumların bağlanması

Filtreleme hortumları havuza "alt çıkıştan üst girişe" kuralına göre bağlanmalıdır. Havuz folyosunun çıkışı ve girişi farklı yükseklik seviyelerindedir. Alt çıkış (havuz folyosundan) bir hortumla pompadaki daha yüksek girişe ("+" ile işaretlenmiş) bağlanmalıdır. Tersine, alt pompa çıkışından gelen hortum daha yüksek havuz girişine gitmelidir.

Bu bağlantı, pompanın mümkün olduğunca verimli çalışması için gereklidir. Pompa kendi kendine yeterli değildir, pompaya havuzdan yeterli su basıncı gerekir. Bu uygun bağlama, pompaya mümkün olan en yüksek su basıncını sağlayacaktır.

Tavsiye: Filtreleme sisteminize ilave hortumlar bağlamayın. Böylece su sirkülasyon devresini uzatacaksınız ve daha fazla su basıncına ihtiyaç duyulacağından ötürü pompanın verimliliğini azaltacaksınız.

Pompayı nereye yerleştirmek

Kartuş filtrelemesi, havuz suyu seviyesinin üzerine yerleştirilirse pompa düzgün çalışamaz. Yukarıda belirtildiği gibi, pompa kendi kendine yeterli değildir ve su basıncına bağlı olarak çalışır. Bu nedenle bu şekilde yerleştirilmiş bir pompa, başlamak ve suyu dolaşıma pompalamak için yeterli basınca sahip olmayacaktır.

Lütfen kartuş filtrelemesini havuzun yanındaki zemine yerleştirin. Böylece pompayı su seviyesinin altına yerleştirmiş olacaksınız. Pompanızın kurulumu ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen kullanım kılavuzunu okuyun.