SSS - Sıkça Sorulan Sorular

Klor üretmez (QS200)

Tuzlama makinesi çalışma sırasında hata göstermiyorsa, tuzlama makinesi çalışıyor ve klor üretiyor demektir. Elektroliz sayesinde çözünmüş tuz serbest klor ve diğer maddelere ayrıştırılır.

Ölçüm esnasında suda hiç veya az klor değeri çıkarsa üretilen klorun hemen tüketilmiş veya bozulmuş olması mümkündür. Örn.: Eğer suda çok fazla biyolojik materyal varsa, klor hemen suyu dezenfekte etmek için kullanılır.

Probleminizi çözmek için aşağıdaki prosedürleri deneyebilirsiniz:

Elektrotları temizleyin

Titanyum elektrot tuzlu sudan serbest klor üretir. Bu nedenle, titanyum plakaları düzgün bir şekilde temizlemek için kılavuzdaki adımları izleyin.

Klor miktarını arttırın

İlave klor oluşturmak için tuzlama makinesini normalden daha uzun bir süre çalıştırabilirsiniz. Tuzlama makinesinin çalışma süresini artırmak istenen klor miktarını elde etmek için yeterli olmadıysa, bir klor şoku uygulayabilirsiniz. Bundan sonra, tuzlama makinesinin normal kullanımıyla sudaki doğru klor seviyesini koruyun.

Kullanmadığınızda havuzun üzerini örtün

Çok fazla doğrudan güneş ışığı kloru çalışmaya fırsat bulamadan bozacaktır. Yağmur ve fırtınalar da havuz kullanılmadan klorun etkisini azaltabilir.

Bir havuz kimyasalları uzmanıyla iletişime geçin

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmediyse, bir havuz kimyası uzmanıyla iletişime geçmeyi deneyin, size daha fazla profesyonel bilgileri verebilir.