SSS - Sıkça Sorulan Sorular

Yüksek klor konsantrasyonu

Klor eklemeden veya tuzlama makinesini açmadan önce su değerlerini kontrol etmek önemlidir. Spa küvetini uzun süre kullanmamış olsanız bile bu önemlidir. Klor eklenmeden önce su test edilmezse, klor konsantrasyonu çok yüksek olabilir ve örneğin Spa küvetinin şişme küvetine ve elektrikli parçalarına bu şekilde zarar verebilir:

Siyah partiküller

Isıtma elemanının etrafındaki muhafaza korozyona uğrayabilir. Bu durumda siyah taneli partiküller suya karışır.

Spa küvetinde renksizleşme

Spa küvetinin duvarları ve çıkış vanası kapağı belirgin şekilde renksizleşebilir. Ayrıca duvarların yüzeyinde ve küvetin tabanında küçük tümsekler veya Spa küveti ve şişme kapakta çizgiler görülebilir.

PVC'nin oluklu kenarları

Hava kabarcığı delikleri olan bir tünel veya hava girişi için bir hava boşluğu bile şişme küvet tabanının çevresinde deforme olabilir.

Filtreleme pompası ve ısıtıcı arızası

Filtreleme pompası aşırı siyah partiküller nedeniyle hasar görebilir. Isıtma sistemi bununla o kadar etkilenebilir ki ısıtıcı üzerinde sızıntıya neden olan bir delik oluşabilir.

Spa küveti kuruluysa ancak kullanılmıyorsa, filtreleme her gün kısa bir süre için açılmalıdır. Spa küvetinin bir tuzlama makinesi varsa, çalışma saatleri ayarlanabilir. Spa küvetini uzun bir süre kullanmamayı planlıyorsanız, Spa küvetinin havasını boşaltmanızı ve saklamanızı öneririz.

Daha ayrıntılı tavsiyeler için lütfen havuz kimyasalı uzmanları ve satıcıları ile iletişime geçin.