SSS - Sıkça Sorulan Sorular

Klor üretmez (QS500, QS2100)

Tuzlama makinesi çalışma sırasında hata göstermiyorsa, tuzlama makinesi çalışıyor ve klor üretiyor demektir. Elektroliz sayesinde çözünmüş tuz serbest klor ve diğer maddelere ayrıştırılır.

Ölçüm esnasında suda hiç veya az klor değeri çıkarsa üretilen klorun hemen tüketilmiş veya bozulmuş olması mümkündür. Örn.: Eğer suda çok fazla biyolojik materyal varsa, klor hemen suyu dezenfekte etmek için kullanılır.
Sudaki klor miktarını arttırmak için "boost" kullanabilirsiniz. Boost fonksiyonunu açtığınızda, filtreleme pompası "FP" olarak ayarlanmalıdır. Böylece pompa sürekli çalışacaktır. Bu gereklidir çünkü boost fonksiyonu ayarlanan filtreleme süresinin sekiz katı kadar aktiftir (örn. 6 saat filtreleme süresinde boost çalıştırmak = 48 saat filtreleme süresi).

İlk boosttan sonra hala yeterli klor ölçmüyorsanız, aşağıdaki noktaları gözden geçirebilirsiniz:

Elektrotları temizleyin

Titanyum elektrot tuzlu sudan serbest klor üretir. Bu nedenle, titanyum plakaları düzgün bir şekilde temizlemek için kılavuzdaki adımları izleyin.

kinci kez "Boost"

Eğer suda çok fazla biyolojik materyal varsa, üretilen klor hemen suyu dezenfekte etmek için kullanılır. Bu nedenle biyolojik malzemenin ayrıştırılması için bir kez boost çalıştırılmalıdır. Ardından, suda istenen klor miktarını elde etmek için boost ikinci kez açılmalıdır.

Kullanmadığınızda havuzun üzerini örtün

Çok fazla doğrudan güneş ışığı kloru çalışmaya fırsat bulamadan bozacaktır. Yağmur ve fırtınalar da havuz kullanılmadan klorun etkisini azaltabilir.

Bir havuz kimyasalları uzmanıyla iletişime geçin

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmediyse, bir havuz kimyası uzmanıyla iletişime geçmeyi deneyin, size daha fazla profesyonel bilgileri verebilir.