SSS - Sıkça Sorulan Sorular

Klor üretmez

Elektroliz sayesinde çözünmüş tuz serbest klor ve diğer maddelere ayrıştırılır. Çalışma sırasında herhangi bir hata oluşmazsa, tuzlama makinesi çalışır ve klor üretir. Ölçüm esnasında suda hiç klor değeri çıkmazsa üretilen klorun hemen tüketilmiş veya bozulmuş olması mümkündür.

Sudaki klor seviyesini artırmak için, tuzlama makinesi sistemini arka arkaya birkaç kez çalıştırmanız gerekir. Yeterli miktarda klor elde etmek için tuzlama makinesini 8 saat boyunca üç kez çalıştırın.

Tuzlama makinesi birkaç kez arka arkaya çalışmasına rağmen klor değerleri hala çok düşükse, aşağıdakileri de kontrol edin:

Elektrotları temizleyin

Titanyum elektrot tuzlu sudan serbest klor üretir. Bu nedenle, titanyum plakaları düzgün bir şekilde temizlemek için kılavuzdaki adımları izleyin.

Tuzlama makinesini tekrar çalıştırın

Eğer suda çok fazla biyolojik materyal varsa, üretilen klor hemen suyu dezenfekte etmek için kullanılır. Her çalışma döngü arasında klor seviyesini kontrol edin - seviyenin artıp artmadığına bakın.

Kullanılmadığında Spa küvetinin üzerini örtün

Çok fazla doğrudan güneş ışığı kloru çalışmaya fırsat bulamadan bozacaktır. Yağmur ve fırtınalar da Spa küveti kullanılmadan klorun etkisini azaltabilir.

Bir havuz kimyasalları uzmanıyla iletişime geçin

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmediyse, bir havuz kimyası uzmanıyla iletişime geçmeyi deneyin, size daha fazla profesyonel bilgileri verebilir.

Sorununuz devam ederse, lütfen servis@intexcorp.cz adresinden bizimle iletişime geçin. Servis departmanımız hizmetinizdedir.